دفتر مرکزی  79413-021

کاشیکاری مدرن

شرکت لئوفیکس ایران

جهان مدرن و معماری آن؛ جلوه های تازه ای را بر مبنای متریال و شیوه های کلاسیک خلق کرده اند. در سازه های نو می توانید چهره ی هنر نو را در قالبی خاص تماشا کنید. المان های متنوعی برای خلق این جلوه ها استفاده شده اند. اما کاشی ها با رنگ و نقش و نگار خود می توانند اتمسفر هر محیطی را تحت تاثیر قرار دهند. کاشیکاری مدرن، یکی از جذاب ترین پارامتر های هنر را در خود گنجانده است و آن؛ بهره گیری از طراحی مینیمال و رنگ آمیزی متناسب با معماری مدرن است. اما کاشیکاری مدرن را چقدر می شناسید؟ تازه ترین عناصری که برای کاشیکاری در اختیار داریم چه چیز‌هایی هستند؟ تولیدات صنایع ساختمانی و الگوهای نوین چه تاثیری بر معماری و کاشیکاری گذاشته اند؟ پس از گذشت هزاران سال از نخستین تلاش انسان برای اجرای کاشی بر سطح؛ امروز این هنر به اندازه گذشته ارزشمند است. تا انتهای این مقاله با ما در لئوفیکس همراه باشید تا به بررسی کاشیکاری نوین بپردازیم.

مهم ترین المان های کاشیکاری مدرن:

✔️ نور؛ در این سبک از کاشیکاری، نور می تواند همه چیز را تغییر دهد. رنگ و طرح را اصولا بر اساس المان نور در محیط انتخاب می کنند.

✔️ رنگ؛ مهمترین عنصری که باید انتخاب کنیم رنگ است. برای سبک های مینیمال رنگ های سرد تر و برای فضای متمایل به کلاسیک رنگ های گرم تر به کار می روند.

✔️ طرح؛ مانند رنگ، طراحی نیز می تواند بسیار گسترده باشد اما از عنصر رنگ منعطف تر است. با نگاهی به سبک های کاشیکاری مدرن می توانید طرح های بی نظیری را مشاهده کنید.

✔️ سبک؛ اصلی ترین پارامتر شما سبک محیط داخلی و یا بیرونی است. آیا سبک معماری داخلی شما المان هایی از روم باستان یا ایران باستان دارد؟ و یا المان هایی بسیار ساده از معماری اروپای مدرن را استفاده کرده اید؟ هر یک می توانند در انتخاب سبک کاشیکاری موثر باشند.

کاشیکاری و ابزار های مدرن

امروز بر خلاف دهه ها و یا قرن های گذشته، کاشیکاری به شیوه تمام سنتی و با استفاده از دوغاب اجرا نمی شود. هم متریال و مواد پیوند دهنده و هم ابزار نوینی طراحی و ساخته شده اند که سهولت و سرعت بسیاری به همراه دارند. برای نمونه چسب کاشی و سرامیک، با متریال سنتی مانند ملات سیمانی جایگزین شده است. این ماده دارای قدرت چسبندگی چندین برابر بیشتر و ماندگاری فوق العاده ای است. استفاده از ابزار هایی متناسب با این ماده نیز سبب شده است تا پروسه اجرا با نتایج بهتری انجام شود. کاشیکاری به روش مدرن، از علم فیزیک و شیمی بهره گرفته است تا متریالی مهندسی شده را جایگزین متریال قدیمی سازد که گاه فرآیند اجرا را با مشکلات بسیاری روبرو می ساختند.

چرا باید از شیوه های مدرن برای کاشیکاری استفاده کنیم؟

✔️ چسب های کاشی با انواع تایل و کاشی در ابعاد مختلف و از متریال سازنده مختلف تناسب دارند.

✔️ کاهش هزینه های جانبی و اطمینان از نتیجه ای با ثبات و مطلوب

✔️ تناسب مواد پیوند دهنده نوین با شرایط آب و هوایی و اقلیمی متنوع

✔️ اطمینان از این نکته که کاشی ها در برابر سر خوردن و کنده شدن مقاوم هستند

✔️ نفوذ ناپذیری چسب کاشی در برابر آب

✔️ قدرت اتصال بسیار بالا

امروزه برند های داخلی و خارجی سعی دارند بر اساس الگوهای استاندارد و شاخصه های دقیق انواع چسب کاشی و سرامیک را برای کاربرد های متنوع تولید کنند.

انواع روش های کاشیکاری مدرن:

  1. کاشیکاری عمودی
  2. کاشیکاری با طراحی چپ و راست
  3. کاشیکاری حصیری
  4. کاشیکاری منظم
  5. کاشیکاری مارپیچی
  6. کاشیکاری لوزی شکل
  7. کاشیکاری چرخ دنده ای

مهمترین سبک های معماری داخلی را بشناسید:

✔️ سبک معماری داخلی کلاسیک و نئوکلاسیک: در این سبک اروپایی اغلب از کاشیکاری با رنگ های گرم، تیره و طرح دار و یا با نقوش طلائی استفاده می شود.

✔️ سبک معماری مینیمال: برای کاشیکاری این سبک اغلب از کاشی های ساده و تک رنگ استفاده می شود. ممکن است رنگ های خنثی مانند خاکستری را بیشتر در این سبک داخلی ببینیم.

✔️ سبک معماری داخلی پست مدرن: این سبک بیش از همه انعطاف پذیر است و می توان تنوع گسترده ای از انواع رنگ ها و طراح هایی را که اغلب خطی هستند تماشا نمود.

✔️ سبک معماری داخلی صنعتی: کاشیکاری به این شیوه اغلب با تایل هایی منظم بروز می کند که کمتر طراحی و نقش و نگار در آن به چشم می خورد.

✔️ کاشیکاری به سبک ایرانی: این سبک با الهام از طراحی هایی که می توان در بناهای تاریخی و آثار باستانی ایرانی مشاهده کرد شهرت دارد. برای نمونه الهام از کاخ گلستان و یا سبک اصفحان در این میان طرفداران بسیاری دارد.

کاشی و سرامیک مدرن، در نقاط مختلف خانه!

مهم ترین محیطی که می توان در آن طراحی هایی جذاب و منعطف را اجرا نمود؛ محیط داخلی خانه است. در قسمت آشپزخانه اغلب از تایل هایی در ابعاد کوچک و اغلب طرح دار استفاده می شود. طرح های گره چینی و یا طراحی با الهام از سنگ های طبیعی محبوبیت بسیاری دارند. هم چنین کف پوش سرامیکی هم بسیار جذاب است. می توانید با تکیه بر سبک داخلی، کاشی هایی را با طرح و رنگ ساده یا شلوغ انتخاب کنید. قطعا انتخاب کاشی های زیبا برای تراس خانه و یا قسمتی از دیواره ی محیط حال و پذیرایی می تواند فضایی با نشاط را ایجاد کند.

کاشیکاری مدرن در محیط بیرونی!

اکنون که راجب کاشی ها در محیط تراس سخن گفتیم، باید به کاشیکاری مدرن در روف گاردن و بام هم اشاره کنیم. چرا که این روز ها می توان طراحی محیط بیرونی به وسیله المانی چون کاشی را در سراسر شهر تماشا نمود. کاشیکاری در فضای حیاط و باغ نیز جذابیت بسیار بالایی دارد. برای انجام این فرآیند، استفاده از متریال نوینی چون چسب کاشی می تواند مقاومت تایل ها در برابر عوامل آسیب رسان محیطی را افزایش دهد. اما چسب کاشی از کجا بخریم؟

لئوفیکس؛ تولید کننده چسب کاشی مدرن

برند لئوفیکس، یکی از نام های درخشان در صنعت تولید چسب کاشی و سرامیک به شمار می آید. قیمت های متعادل و رقابتی، کیفیت بی نظیر و خدمات ایده آل برند لئوفیکس همواره برای تمامی مخاطبان جذابیت داشته است. در صورتی که نیاز به سفارش و خرید محصولات چسب کاشی دارید، می توانید همین امروز از طریق تلفن های تماس با ما در ارتباط باشید.

برند لئوفیکس یک برند نوپا به عنوان تولید کننده چسب های کاشی و سرامیک و تایل ها در صنعت ساختمان است که تمام تلاشش ارائه بهترین کیفیت در رده استانداردهای جهانی و همینطور استانداردهای ملی کشور این است که به واسطه تکنینک تولید و همچنین حجم و ظرفیت تولید بالایی که دارد قیمت را در سطح قابل قبولی نگه دارد.