دفتر مرکزی  79413-021

Back buttering چیست؟

شرکت لئوفیکس ایران

آیا تا به حال به فرآیند نصب تایل های کاشی بر سطح دیوار و یا به عنوان کف پوش نگاه کرده اید؟ این فرآیند برای تماشاگرانی که شاهد نصب کاشی های زیبا و به کارگیری چسب به وسیله کاردک هستند جذابیت بالایی دارد. اما همانند همه ی رویداد های قرن بیست و یکم، اجرا و نصب تایل های کاشی سرامیکی هم پیچیدگی های خود را خواهد داشت. زندگی مدرن در جهان نوین امروز، به ابزار و تجهیزات اصولی گره خورده است. برای انجام هر فعالیت صنعتی و مهندسی، شیوه ها و سبک هایی دارای الگوریتم های مشخص طراحی شده اند. در اجرای کاشی کاری به کمک چسب کاشی و سرامیک، تکنیک های بسیاری وجود دارند اما یکی از آن ها همواره مورد توجه است. این تکنیک back buttering نام دارد. طی اجرای این تکنیک، یک مرحله فراتر از حالت معمول را اجرا خواهیم نمود. حتما می دانید که برای نصب کاشی های سرامیکی به کمک چسب کاشی، ابتدا سطح دیوار یا کف را با چسب می پوشانند. سپس اسلب ها را بر روی سطح قرار می دهند. اما تفاوت تکنیک back buttering چیست؟ در ادامه این مقاله با ما در بخش بلاگ لئوفیکس همراه باشید.

تکنیک back buttering در سایز های LFT (اسلب)

پیش از هر نکته ای باید توجه کنید که این تکنیک تنها در سایز اسلب های LFT مورد استفاده قرار می گیرد. این اسلب ها حداقل در یکی از اضلاع خود اندازه ای بیش از 15 اینچ خواهند داشت. بنابراین اگر اسلب ها کوچک تر این اندازه باشند نمی توان از بک باترینگ استفاده نمود. یکی از تعاریف این تکنیک، پیوند دادن یک ماده به ماده ی دیگر است. اما چگونه؟ تنها یک نکته وجود دارد و آن، پوشاندن سطح پشت تایل کاشی به وسیله چسب است. به این معنی که علاوه بر سطح دیوار یا کف، کاشی هم آغشته به چسب خواهد شد. اما به شدت دقت کنید که باید به همراه نکات و اصولی مشخص انجام شود. در ادامه به آموزش استفاده از تکنیک back buttering  به وسیله چسب کاشی و سرامیک خواهیم پرداخت. با توجه به آن که سایز کاشی های مورد استفاده در این تکنیک بزرگ است، از آن برای بهبود پیوند و استحکام استفاده می شود. هم چنین متخصصان معتقدند این تکنیک خاص می تواند خلاء های میان کاشی و سطح را نیز پر کند. سعی کنید بدون دانش و مهارت کافی اقدام به اجرای بک باترینگ نکنید. البته به کمک یک آموزش ساده قادر به انجام آن خواهید بود. در ادامه با ما در لئوفیکس همراه باشید.

آموزش تکنیک back buttering:

  1. برای اجرای کاشیکاری به کمک چسب کاشی و همچنین با استفاده از back buttering، ابتدا مطابق اصول مشخص سطح را از آلودگی ها پاک کنید.
  2. بسیار اهمیت دارد که سطح دیوار، کف و یا …تراز، یکسان و عاری از انواع آلودگی باشد.
  3. چسب کاشی و سرامیک را به کمک میکسر و بر اساس قوائد مشخص میکس کنید.
  4. پس از اجرای چسب با استفاده از کاردک شیار دار، نوبت به نصب تایل های کاشی می رسد.
  5. در این مرحله پیش از نصب هر تایل، با استفاده از یک کاردک صاف و بدون شیار، چسب را بر پشت کاشی اعمال می کنیم.
  6. دقت کنید که سطح پشت کاشی پس از اعمال چسب، باید کاملا صاف و بدون هیچ گونه زاویه در قسمت های میانی باشد.
  7. پس از آن که پشت کاشی به شیوه ای یکنواخت از چسب کاشی پوشیده شد، باید آن را بر سطح قرار دهید.
  8. به کمک یک حرکت دست کمی تایل را بر سطح دیوار حرکت می دهیم تا کاملا فیکس شود.
  9. سپس به کمک چکش پلاستیکی به آرامی بر گوشه ها ضربه وارد می کنیم تا به این وسیله تمام سطح تماس را چسب بپوشاند.
  10. به این وسیله نقاطی که دارای خلا چسب بوده اند، پر خواهند شد.

نکات مهم در تکنیک back buttering:

◽دقت کنید که برای پشت اسلب های کاشی از کاردک های شیار دار استفاده نکنید.

◽این تکنیک از مشکلاتی که ممکن است در طولانی مدت روی دهند جلوگیری خواهد نمود. بنابراین باید به خوبی انجام شود.

◽بهترین شیوه برای پایبند نمودن کاشی به سطح و افزایش طول عمر آن استفاده از بک باترینگ است.

◽با استفاده از چکش های پلاستیکی به خوبی و البته با ملایمت بر سطح تایل ضربه وارد کنید. این کار کمک بزرگی به فیکس شدن تایل می کند.

لئوفیکس، تیمی متشکل از متخصصان و مهندسانی است که تلاش دارند تا قوی ترین چسب کاشی را به شما عزیزان معرفی کنند. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره تخصصی فروش به سبکی جامع ، و یا تمایل به سفارش آنلاین محصولات دارید؛ به وب سایت و یا تلفن های تماس مراجعه کنید.

ابزار های مورد استفاده در تکنیک back buttering

◽کاردک شیار دار

◽کاردک ساده

◽دستکش

◽چکش پلاستیکی

در صورتی که هر گونه پرسشی در این مورد دارید، مشاوران ما آماده ی پاسخگویی به سوالات شما عزیزان و رفع ابهامات شما در خصوص اجرای چسب کاشی و سرامیک خواهند بود. هم چنین به صورت معمول چنین فعالیت هایی را افراد حرفه ای، دارای مهارت و دارای ابزار مناسب انجام می دهند. در صورت نیاز به اجرای کاشی با استفاده از چسب کاشی و سرامیک، از متخصصان ماهر کمک بگیرید. چرا که در هنگام اعمال چسب بر سطح و بر روی کاشی، ترفند های بسیاری وجود خواهند داشت که الزاما باید رعایت شوند.

اهمیت بررسی روند کار این تکنیک در حین پروژه

نکته بسیار ارزشمند، بررسی نمودن تایل هایی که اجرا نموده اید در حین انجام عملیات است. اما آیا می توان کاشی های اجرا شده را دوباره بررسی نمود؟ پاسخ شما مثبت است. پس از آن که چندین ردیف را بر روی سطح مورد نظر خود اجرا نمودید، حتما به صورت رندوم یکی از تایل ها را برگردانید. گاهی حتی می توانید چندین تایل را بررسی کنید. دقت کنید که با بلند کردن تایل متوجه خواهید شد که آیا این فرآیند را به درستی طی کرده اید یا نه. چسب کاشی و سرامیک درصد بسیار کمی از آب را به خود جذب می کند. بنابراین شما با بررسی یکی از تایل ها نکات خوبی را در می یابید. پشت تایل کاشی شما باید دارای بیش از 95 درصد سطح پوشیده شده با چسب باشد. شاید مقدار اندکی از سطح را دارای خلاء بیابید. در غیر این صورت و وجود خلا زیاد تر، احتمالا فرآیند چکش کاری و فیکس کردن را به خوبی انجام نداده اید. آموزش دقیق اعمال تکنیک back buttering، در اینستاگرام رسمی لئوفیکس قرار داده شده است. با استفاده از این آموزش مرجع می توانید راندمان کار را افزایش دهید. با ما در لئوفیکس همراه بمانید.

برند لئوفیکس یک برند نوپا به عنوان تولید کننده چسب های کاشی و سرامیک و تایل ها در صنعت ساختمان است که تمام تلاشش ارائه بهترین کیفیت در رده استانداردهای جهانی و همینطور استانداردهای ملی کشور این است که به واسطه تکنینک تولید و همچنین حجم و ظرفیت تولید بالایی که دارد قیمت را در سطح قابل قبولی نگه دارد.